עם תעודה בינלאומית בדרכון – החופשה שלכם בחו"ל תהיה זולה יותר ומהנה יותר!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
אם עד היום פק"ל הטיסות שלכם כלל דרכון, כרטיס אשראי, מזומנים וביטוח נסיעות לחו"ל, מעכשיו אתם יכולים להתחדש בביטוח חו"ל מוזל ומותאם לכם ותעודה בינלאומית שתסדר לכם עדיפות אמיתית בחופשה.

אין כיף גדול יותר מחופשה בחו"ל, ההתרגשות, הספירה לאחור לקראת הדד ליין ושבירת השגרה המבורכת. 
אבל תודו, שיש כמה הבדלים שיכולים להפוך חופשה טובה לחופשה מעולה. 
למשל: דילוג מעל התורים בנתב"ג, כניסה חינם לטרקלין דן, סיוע בחנייה מסומנת לנכים במדינות העולם, הטבות ואפילו כניסות חינמיות למוזיאונים ואתרי תרבות (בדרך כלל גם למלווים) והנחות בתחבורה ציבורית במדינות העולם. החדשות הטובות הן שכל ההטבות האלו שהיו עד היום שמורות רק ליחידי סגולה – מגיעות סוף סוף לציבור הנכים והאנשים עם מוגבלות.

באחרונה הכותרות המפוצצות בעיתונים ובטלוויזיה שקשורות לציבור הנכים היו תמיד בהקשר של מחאה או מאבק אבל זה רק צד אחד של אחת הקבוצות הגדולות והמשמעותיות בארץ. 
ישראלים שחיים עם נכות, לקות או מחלה קשה טסים לחופשות בחו"ל כל השנה, לא פחות מאנשים נטולי מוגבלות. עם תעודה בינלאומית כל חווית חו"ל הופכת להרבה יותר נוחה וחסכונית. למעשה החופשה כדאית הרבה יותר ממה שהייתה עד היום. זו בשורה משמחת וניצחון נוסף לציבור הנכים והאנשים עם מוגבלות.
בדיוק כמו שאנשי תקשורת מקבלים הטבות בחו"ל בזכות תעודת העיתונאי הנחשקת –  עכשיו לאוכלוסיית הנכים והאנשים עם מוגבלות – יש תעודה הבינלאומית.

התעודה מונפקת בשפה האנגלית

תרגום תעודת נכה ישראלית ע"י הנוטריון מתבצעת לתעודות מהסוגים הבאים : תעודת נכה ביטוח לאומי * תו חניה לנכה * תעודת עיוור / לקוי ראיה של משרד הרווחה * תעודת לקוי שמיעה של ארגון "בקול" * תעודת נכה של אגף השיקום במשרד הביטחון * תעודה נכה תאונות עבודה * תעודת נכה של הלשכה לשיקום נכים במשרד האוצר * תעודת נפגע פעולות איבה * תעודת נכה רדיפות הנאצים של משרד האוצר * תעודת נכה של ארגון הגג של ארגוני הנכים.                                   

תהליך הנפקת תעודה בינלאומית אינו הליך אוטומטי ומורכב ממספר שלבים:

 1. רכישת שובר זכאות בחנות ההטבות של מועדון עדיף בכתובת ADIF.ORG.IL (לעמיתי המועדון בלבד)ואישרו הסכמה להעברת המידע אודותייך לנוטריון. 
 2. לאחר ביצוע הרכישה פרטייך יועברו למשרד עורכי דין , המלווה את מועדון עדיף.  משרד העו"ד יצור עימך קשר באמצעות מיסרון בקשה למשלוח תעודת הנכה וצילום דרכון בדוא"ל
 3. אימות המסמכים שנשלחו על ידך ומעידים על נכותך במשרד עו"ד של "עדיף"
 4. קבלת הודעת ווטצאפ לתיאום מועד פגישה עם נוטריון (הפגישה מתואמת ל-30 ימים קדימה ממועד אישור המסמכים)
 5. הכנת תרגום נוטריוני למסמכים שהוצגו וזיהוי מחזיק התעודה במעמד הפגישה (הפגישה מתקיימת במשרד עו"ד במרכז עזריאלי בת"א)
 6. הפקה והדפסת תעודה
 7. משלוח תעודה ואישור תרגום נוטריוני לבית העמית (לפי הכתובת שהוזנה במעמד ההצטרפות למועדון).

התעודה מונפקת ב- 2 העתקים: העתק אחד לשילוט הרכב בעת חניה והעתק נוסף לנשיאה אישית והצגה במוזיאונים ומוסדות תרבות לקבלת הנחה.

כמו כן יימסר למזמין העתק מקורי של חתימת הנוטריון (למחזיקי תעודה שאינה נושאת תרגום לטיני בגוף התעודה) ויש להציגו בצמוד לתעודה, באם תידרש לכך.

יובהר כי אין מדובר בתעודה רשמית של רשות ממדינת ישראל, אלא בניסיון להקל על ציבור בעלי המוגבלויות (ומתוך ניסיונם של נכים המבקרים בחו"ל) בהצגת הנכות שלהם ובאפשרות של רשויות בחו"ל להתחשב בעובדת היותם בעלי מוגבלויות.

התעודה אינה תקפה בישראל !

תעודת בינלאומית, שהופכת בחו"ל לכרטיס מאסטר שנותן הכול מהכול: 

 • קיצור תורים בשדות התעופה (גם בישראל וגם בעולם)
 • כניסה חינם לטרקלין דן בנתב"ג (בכפוף לרכישת שובר באתר המועדון)
 • סיוע בחניה מוסדרת במקומות מסומנים לחניית נכים.
 • כניסה למוזיאונים ואתרי תרבות בתעריפים מוזלים. כולל מלווה! (לפי המצוין בקופות האתרים).
 • תעריף מוזל בתחבורה ציבורית במדינות העולם.

לעמיתי "עדיף" – קהילה חברתית צרכנית מוצעים גם מוצרים משלימים להקלה בתכנון הנסיעה וחסכון בהוצאות:

ביטוח נסיעות מוזל לחו"ל: לראשונה: המבוטח יכול לתבוע את ההחזרים עוד בזמן השהות בחו"ל ולקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק, תוך מספר דקות ומבלי לשלם מכיסו.

טיולים מאורגנים: למתקשים בהליכה ולנכים בכיסאות גלגלים, טיולים לכבדי ראייה ובעלי לקות ראייה, וטיולי קבוצות לפגועי נפש וצרכים מיוחדים. המסלולים והמועדים יפורסמו באתר המועדון. שווה לעקוב!

3% הנחה בהזמנת חבילות נופש של איסתא בארץ ובעולם, על כל מגוון ההצעות של איסתא.

מעוניינ/ת לקבל תעודה בינלאומית? בדוק את זכאותך

הריני מאשר העברת הפרטים שציינתי לנותן השירות הנזכר בכתבה. ידוע לי כי ההתקשרות וקבלת ההטבה המוזכרת תתבצע ישירות בין נותן השירות לביני, ו"עדיף" אינה צד להתקשרות זו או נותנת מצג ביחס לנותן השירות. הריני מסכים לקבל מידע אודות הצטרפות למועדון "עדיף", דיוור ישיר, דברי פרסום והצעות נוספות שיישלחו אלי מעת לעת באמצעות הפרטים שמסרתי, בדואר אלקטרוני, ו/או באמצעות מערכת חיוג אוטומטי ו/או מיסרון (SMS) שיחת טלפון וכדומה. ידוע לי כי איני חייב לתת את הסכמתי כאמור, וכי ככל שתינתן הסכמתי, אוכל לחזור בי בכל עת ולבטל הסכמתי לאמור באמצעות פניה לדוא"ל office@adif.org.il

שינוי גודל גופנים