משנה חיים: הכירו את האופן שהופך את כיסא הגלגלים לתלת-אופן חשמלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
עבור אנשים עם מוגבלויות, כל שיפוע מתון יוצר קושי להתנייד ומשטחים דוגמת דשא או כורכר הם בלתי עבירים. כאן נכנסת לתמונה הטכנולוגיה: Firefly הוא אופן בעל סוללה נטענת המתחבר בשני קלילים לכיסא הגלגלים ומאפשר לאנשים עם מגבלת ניידות לנוע במהירות ובקלות ממקום למקום

רחוב יפה נוף שבחיפה הוא אחד היפים בארץ. הוא נמצא גבוה בכרמל ונשקף ממנו נוף ציורי שאותו יוצרים המפרץ, העיר והרי הגליל באופק. כיף ללכת בו, אבל לאנשים עם מוגבלויות הרחוב הזה, כמו רחובות רבים בישראל, מאתגר. השיפוע הופך את התנועה בו לקשה עבור מי שמתניידים בכיסאות גלגלים וצריך להפעיל כוח רב כדי להגיע מצדו האחד לצדו האחר של רחוב.

בעיית הניידות מקשה על חייהם של אלפי נכים בישראל. מספיקה מדרכה שאינה מונמכת ליד מעבר החציה, או רחוב שבמדרכה הצמודה מהמורות וחסמים שונים דוגמת פחי אשפה, כדי להפוך את המעבר בו לקשה עד בלתי אפשרי לנכים בכיסאות גלגלים. למרות השיפור המתמשך, קיימות בעיות נגישות רבות במשרדים ממשלתיים, עיריות, מרפאות, בתי-ספר, חופי רחצה, חנויות ועוד מקומות. ליכולת התנועה יש השפעה עצומה על איכות החיים של נכים ואנשים עם מוגבלויות – החל מהאפשרות לעבוד ולהתפרנס ועד להשלכה מיידית על פעולות היום-יום.

המציאות של ימינו מתאפיינת במהירות ודינמיות . האינטרנט מציף אותנו במידע ובכמה קליקים חוסך לנו זמן ומאמץ, הסמארטפון הוא מכשיר מדהים שבאמצעותו אנחנו מנהלים את חיינו ומדי יום העולם נחשף לעוד חידושים והמצאות שהופכים את חיינו לנוחים יותר. טבעי שהטכנולוגיה היא גם זו שתקל על הנכים לנוע ותאפשר להם להתנייד במהירות ובקלות ממקום למקום.

הפתרון הטכנולוגי שהופך את כיסא הגלגלים לתלת-אופן חשמלי

ממש כפי שרבים נעזרים באופניים חשמליים או קורקינט חשמלי כדי לנוע במהירות ממקום למקום ובכך לחסוך זמן ומאמץ, פתרון הנדסי פשוט ומופלא מאפשר להפוך את כיסא הגלגלים לתלת-אופן חשמלי.

הכירו את Firefly, האופן שמתחבר בקלות ובמהירות – שני קליקים בלבד – אל כיסא הגלגלים ובבת אחת יוצר כלי תחבורה קטן, שמהווה מהפכה טכנולוגית לאנשים המרותקים לכיסא גלגלים ומשפר את איכות החיים בצורה דרמטית.

קל להתנייד עם Firefly, הוא מהיר, שקט, יציב ובעל עבירות גבוהה במשטחים דוגמת דשא, כורכר וחצץ. האופן ניתן לנשיאה בתא המטען או במזוודה, כך שאפשר לטוס איתו לחו"ל וניתן לאחסנו בקלות בארון ביתי.

לאופן זווית היגוי של 90 מעלות, המאפשרת יכולת עבירות וניווט גבוהה, יש לו חמישה הילוכים והילוך אחורי, בקרה נוחה לשימוש ומנוע מתקדם מסוג Brushless שאינו דורש תחזוקה. בזכות כך Firefly הופך את הרחוב או הכביש לבטוחים יותר ואנשים עם מוגבלויות יכולים להתנייע בקלות בירידות או בעליות שישנן בדרך.

סוללת ליתיום קלה וחזקה הנשלפת בקלות מסוגלת לספק טווח נסיעה של עד 24 ק"מ וזמן הטעינה המקסימלי שלה הוא ארבע שעות. משקל האופן הכללי, כולל המחבר, יחידת ההיגוי והסוללה הוא כ-11 ק"ג.

חברות משקיעות בעולם ובישראל מנסות ליצור פתרונות טכנולוגיים שיסייעו לאנשים עם מוגבלויות להתנייד בקלות ובחופשיות. חברת "זמיר נגישות" היא חלוצת הטכנולוגיה בישראל בתחום והיבואנית הבלעדית של ה-Firefly. "עדיף" הינו מועדון צרכנות לאנשים עם מגבלות המציע מגוון הצעות ערך מכל תחומי החיים, טכנולוגיות ופתרונות לשיפור איכות חיים וקהילת "עדיף ביחד" הפורסת רשת שייכות ומידע לציבור אנשים עם מגבלות בישראל

אופן זה הוא בדיוק אחד מאותם פתרונות טכנולוגיים משני חיים. הוא הופך את כיסא הגלגלים הסטנדרטי לכלי תחבורה יעיל, שמספק מענה מגוון לאנשים עם מוגבלויות ואפשרויות להתמודד עם חיי יומיום בקלות וכן, גם במהירות.

לתאום פגישת הדגמה וייעוץ השאירו מספר פרטים ונציג של "זמיר נגישות" יחזור אליכם בהקדם:

הריני מאשר העברת הפרטים שציינתי לנותן השירות הנזכר בכתבה. ידוע לי כי ההתקשרות וקבלת ההטבה המוזכרת תתבצע ישירות בין נותן השירות לביני, ו"עדיף" אינה צד להתקשרות זו או נותנת מצג ביחס לנותן השירות. הריני מסכים לקבל מידע אודות הצטרפות למועדון "עדיף", דיוור ישיר, דברי פרסום והצעות נוספות שיישלחו אלי מעת לעת באמצעות הפרטים שמסרתי, בדואר אלקטרוני, ו/או באמצעות מערכת חיוג אוטומטי ו/או מיסרון (SMS) שיחת טלפון וכדומה. ידוע לי כי איני חייב לתת את הסכמתי כאמור, וכי ככל שתינתן הסכמתי, אוכל לחזור בי בכל עת ולבטל הסכמתי לאמור באמצעות פניה לדוא"ל office@adif.org.il

שינוי גודל גופנים