זכויות ומידע רפואי

מימוש זכויות רפואיות – מחלות כרוניות

ישנם ארגונים ועמותות סיוע לאנשים הסובלים ממחלות כרוניות, ביניהם: חברים לרפואה, שמחה לילד ועוד. כמו כן, ישנם ארגונים ועמותות בהתאם למחלה הספציפית בה לקו. לדוגמה – אגודת הפסוריאזיס הארצית, ארגון זכויות הצליאק, האגודה למלחמה בסרטן וכו'. כדאי לשמור קבלות של רכישת התרופות כך שבמקרה והחישוב של קופת החולים לא יתבצע אוטומטית, אם ישנה חריגה מהתקרה תהיה אפשרות לקבלת החזר כספי.

לכניסה לכתבה

מימוש זכויות רפואיות – נפגעי עבודה

מבוטח הנפגע פגיעה פיזית או נפשית כתוצאה מתאונה שהתרחשה במהלך העבודה, בדרך אליה או בחזרה ממנה, או עובד שחלה במחלת מקצוע, מחלה שהמבוטח חלה בה עקב עבודתו, עשוי להיות זכאי להטבות מטעם המוסד לביטוח לאומי. על מנת שהפגיעה תוכר כתאונת עבודה יש להוכיח כי התרחשה תוך כדי ועקב העבודה והפגיעות שנגרמו לנפגע הן כתוצאה ממנה.

לכניסה לכתבה

מימוש זכויות רפואיות – חירשים וכבדי שמיעה

חירשים ולקויי שמיעה זכאים לקבלת מגוון הטבות ושירותים בתחומים שונים ממגוון רשויות, גופים וחברות. לקות שמיעה מדרגה מסוימת עשויה להביא לקביעת נכות בגין מחלות אף אוזן גרון ולזכות בקצבאות כגון: קצבת נכות כללית, גמלת ילד נכה לחירשים וכבדי שמיעה ועוד.

לכניסה לכתבה

מימוש זכויות רפואיות – גמלת סיעוד

גמלת הסיעוד ניתנת לקשישים בגיל הפרישה התלויים בזולת לביצוע פעולות בסיסיות כגון אכילה ושתייה, רחצה, הלבשה וכו'. הזכאות לגמלה זו נקבעת באמצעות "מבחן תלות" הנערך בביתו של הקשיש על ידי מעריך מטעם הביטוח הלאומי.

לכניסה לכתבה

מימוש זכויות רפואיות – ילד נכה

משפחה המגדלת ילד נכה עם ליקוי קשה זכאית להטבות מטעם המוסד לביטוח לאומי, העיקרית שבהן היא השתתפות בהוצאות הכספיות של המשפחה. הזכאות לגמלה היא בעבור ילדים החל מגיל 90 ימים ועד לגיל 18 ו-3 חודשים.

לכניסה לכתבה

מימוש זכויות רפואיות – גמלת סעד

גמלת הסיעוד ניתנת לקשישים בגיל הפרישה התלויים בזולת לביצוע פעולות בסיסיות כגון אכילה ושתייה, רחצה, הלבשה וכו'. הזכאות לגמלה זו נקבעת באמצעות "מבחן תלות" הנערך בביתו של הקשיש על ידי מעריך מטעם הביטוח הלאומי

לכניסה לכתבה
שינוי גודל גופנים